Výroba tiskovin - co je dobré vědět?

Rádi bychom Vás upozornili na několik důležitých faktorů, které je dobré znát před zadáním samotné tiskoviny do výrobu. Vyšší náklad zpravidla znamená nižší cenu za kus. Mezi nejběžnější druhy tiskovin patří vizitky, letáky, prospekty, plakáty, skládačky, nabídkové listy, firemní obálky, dopisní papíry, katalogy, výroční zprávy, časopisy, prezentační složky, samolepky nebo knihy a publikace, 

Pro orientaci uvádíme několik důležitých faktorů, které je dobré znát před tvorbou samotné tiskoviny.

Počet kusů

Vyšší náklad zpravidla znamená nižší cenu za kus. Počet kusů je velmi důležitý pro výběr tiskové technologie. Při tisku nízkých nákladů (cca do 500 kusů) je cenově výhodnější digitální tisk. U nákladů nad 500 kusů vychází cenově nejvýhodněji archový ofsetový tisk. Pro vysoké náklady je zase nejvhodnější rotační ofsetový tisk. Každá z těchto technologií má své klady i zápory.

Formát papíru

Formát

Formát tiskoviny je buď standardní řady A (nejpoužívanější), B, C (pro obálky) nebo vlastní. U katalogů a publikací je nutno vědět počet stran, který musí být násobkem čtyř. Papír Nejčastěji se tiskne se na ofsetový papír nebo křídový papír (lesklý či matný). Je možné tisknout i na další speciální papíry, kterých je velké množství, ale jejich cena bývá výrazně vyšší. Vzorky papíru Vám samozřejmě rádi ukážeme.

Barevnost

Barevnost se vyjadřuje zkratkou A/B. Např. 4/1 je tisk z jedné strany plnobarevný z druhé jednobarevný. Čtyřbarevný (plnobarevný) tisk je tištěn 4 barvami - azurovou (C), purpurovou (M), žlutou (Y)a černou (K), kterými lze namíchat libovolnou barvu. Plnobarevný tisk se označuje zkratkou CMYK (Cyan, Magenta, Yellow, blacK). Pomocí CMYKu se tisknou také barevné fotografie. Některé odstíny ovšem pomocí základních barev CMYK namíchat nelze. Například zářívá oranžová, zelená nebo stříbrná. Tyto barvy se dodávají nebo míchají přímo v tiskovém stroji podle vzorníku Pantone.

Nejběžnější druhy tiskovin

Vizitky, letáky, prospekty, plakáty, skládačky, nabídkové listy, firemní obálky, dopisní papíry, katalogy, výroční zprávy, časopisy, prezentační složky, samolepky, knihy a publikace, vstupenky, pozvánky, záruční plomby, krabičky, samopropisovací bloky atd.

Technologie dokončujících úprav

Ofsetový strojní lak, parciální UV lak, laminace (lesklá a matná), ražba, slepotisk, termoražba, vazba, perforace, výsek, alustar.

Proč vybrat právě nás?

Protože tvoříme věci, které fungují

Protože máme cit pro originální grafiku

A protože pro vás uděláme první poslední

Zaujala vás naše nabídka? Napište nám!

Co říkají naši zákazníci

S grafickou speciálkou jsme spolupracovali při otevírání naší první pobočky v Ostravě, kdy nám pomáhali při realizaci interiéru kavárny. Vše zvládli na výbornou v krátkém termínu, špičkové kvalitě a do realizace vnesli vlastní invenci a nápady. Můžu je vřele doporučit.
 

Erik Zlámal / Regional Director

Slide 1

Grafická speciálka je spolehlivým a flexibilním partnerem při realizaci projektů jakékoliv velikosti. Mohu se na ně obrátit s požadavkem na realizaci reklamních tiskovin či dárkových předmětů, přičemž vždy přijdou s něčím novým a netradičním při dodržení vysoké kvality výstupů. Jsou také schopni představit komplexní řešení v oblasti online komunikace (web, SEO, PPC) s využitím těch nejmodernějších trendů.

Jan Tic Marketing Communication Manager

Slide 2

Naše spolupráce s grafickou speciálkou začala před více než 10ti lety redesignem obalů likvidátoru pachu ALP. S prací jsme byli nadmíru spokojeni a základ designu používáme s drobnými úpravami úspěsně dodnes. Postupně se naše spolupráce rozšířila na redesign logotypu a firemní identity, internetové stránky, letáky, katalogy a kreativu, při tvorbě reklamních kampaní. Rád bych také vyzdvihl osobní přístup a vysokou odbornost p. Dvořáka.

David Rašmadžian jednatel společnosti ALP ECOLOGY

Slide 3

  Nestali jsme se odborníky přes noc

  23+

  let zkušeností
  a každodenní praxe v oboru

  1023+

  klientů s námi spolupracovalo
  opětovně nebo nás doporučilo

  13 023+

  úspěšně zrealizovaných
  a předaných projektů

  213 023+

  vyřízených telefonátů a e-mailů
  ke spokojenosti zákazníků

   

   

  ERA
  T-Mobile
  Vodafone
  Kofola
  Česká obchodní inspekce
  Česko-sloveská obchodní banka
  DHL
  Mipl
  Ostravské vodárny a kanalizace a.s.
  Železárny a Drátovny Bohumín
  Poštovní Spořitelna
  Fajn zmzlina
  Okin Facility
  Hlavní město Praha
  Ostrava
  Viega
  Makro
  Moravskoslezský kraj
  OSBAU
  Diamant
  Vitkovická střední průmyslová škola a gymnázium
  Metrostav
  Sareza
  Kavis
  Zlatá Studňa
  Huawei
  Blue Style
  ALP ecology
  Schindler
  Abena
  GreenGas
  Isolda
  Talkey
  ČEZ Energo
  Hellors
  Spice box
  NetDirect
  Holver
  MSIC
  ClineX
  Fin-stal
  OCHI Inženýring
  RAMA Moravia
  Betochem
  GP Servis
  Volejte, pište
  603 818 636