Potřebuji grafický manuál?

Ano potřebujete. Zjednodušeně řečeno grafický manuál zabrání tomu, aby "různí kreativci" vytvořili z vašeho logotypu a firemního designu dort pejska a kočičky.

Grafický manuál je souborem závazných předpisů, příkladů a doporučení, jak postupovat při aplikaci logotypu a jednotlivých prvků jednotného vizuálního stylu - firemního designu. Grafický manuál může obsahovat kromě správných aplikací i ukázky zakázaných variant značky, logotypu. Uvedené zakázané varianty však nevyčerpávají všechny možnosti nesprávného užití, ale uvádějí jen některé příklady, které odporují pravidlům typografie nebo narušují estetické vnímání jednotného vizuálního stylu – Corporate Identity. V tomto smyslu má grafický manuál charakter závazného předpisu při tvorbě, výrobě a užívání manuálem definovaného vizuálního stylu - Corporate Identity. 

Grafický manuál obsahuje definici užití logotypu v praxi, definici barevnosti logotypu přímými barvami Pantone, dále barvami CMYK (např. pro ofsetový tisk) a RGB (pro internet). Součástí grafického manuálu je i definice barevných fólií pro použití v řezané reklamě.

Užití logotypu (značky) je grafickým manuálem definováno v základním provedení, dále pak užití na tmavém podkladu, v jednobarevné, černobílé a šedoškálové variantě. Součástí grafického manuálu jsou pak jednotlivé prvky vizuálního stylu. Ve standardní verzi manuálu je to tři až pět prvků vizuálního stylu jako například vizitka, hlavičkový papír, razítko, dopisní obálka a emailová zpráva. Obsah manuálu je definován vždy na základě konkrétní dohody se zákazníkem a je možné jej měnit.

Profesionální grafický manuál nabízený naší společností zahrnuje cca dvacet prvků vizuálního stylu – Corporate Identity. Rozsah manuálu a jeho pojetí je oproti standardní variantě rozsáhlejší. Obsah manuálu je definován opět na základě konkrétní dohody se zákazníkem a je možné jej měnit. Manuál může například definovat pracovní oblečení, polepy automobilů, označení sídla firmy, informační systém, reklamní předměty, firemní tiskoviny apod.

Pro více informací nebo cenovou kalkulaci nás neváhejte kontaktovat. 

Proč vybrat právě nás?

Protože tvoříme věci, které fungují

Protože máme cit pro originální grafiku

A protože pro vás uděláme první poslední

Zaujala vás naše nabídka? Napište nám!

Co říkají naši zákazníci

S grafickou speciálkou jsme spolupracovali při otevírání naší první pobočky v Ostravě, kdy nám pomáhali při realizaci interiéru kavárny. Vše zvládli na výbornou v krátkém termínu, špičkové kvalitě a do realizace vnesli vlastní invenci a nápady. Můžu je vřele doporučit.
 

Erik Zlámal / Regional Director

Slide 1

Grafická speciálka je spolehlivým a flexibilním partnerem při realizaci projektů jakékoliv velikosti. Mohu se na ně obrátit s požadavkem na realizaci reklamních tiskovin či dárkových předmětů, přičemž vždy přijdou s něčím novým a netradičním při dodržení vysoké kvality výstupů. Jsou také schopni představit komplexní řešení v oblasti online komunikace (web, SEO, PPC) s využitím těch nejmodernějších trendů.

Jan Tic Marketing Communication Manager

Slide 2

Naše spolupráce s grafickou speciálkou začala před více než 10ti lety redesignem obalů likvidátoru pachu ALP. S prací jsme byli nadmíru spokojeni a základ designu používáme s drobnými úpravami úspěsně dodnes. Postupně se naše spolupráce rozšířila na redesign logotypu a firemní identity, internetové stránky, letáky, katalogy a kreativu, při tvorbě reklamních kampaní. Rád bych také vyzdvihl osobní přístup a vysokou odbornost p. Dvořáka.

David Rašmadžian jednatel společnosti ALP ECOLOGY

Slide 3

  Nestali jsme se odborníky přes noc

  23+

  let zkušeností
  a každodenní praxe v oboru

  1023+

  klientů s námi spolupracovalo
  opětovně nebo nás doporučilo

  13 023+

  úspěšně zrealizovaných
  a předaných projektů

  213 023+

  vyřízených telefonátů a e-mailů
  ke spokojenosti zákazníků

   

   

  ERA
  T-Mobile
  Vodafone
  Kofola
  Česká obchodní inspekce
  Česko-sloveská obchodní banka
  DHL
  Mipl
  Ostravské vodárny a kanalizace a.s.
  Železárny a Drátovny Bohumín
  Poštovní Spořitelna
  Fajn zmzlina
  Okin Facility
  Hlavní město Praha
  Ostrava
  Viega
  Makro
  Moravskoslezský kraj
  OSBAU
  Diamant
  Vitkovická střední průmyslová škola a gymnázium
  Metrostav
  Sareza
  Kavis
  Zlatá Studňa
  Huawei
  Blue Style
  ALP ecology
  Schindler
  Abena
  GreenGas
  Isolda
  Talkey
  ČEZ Energo
  Hellors
  Spice box
  NetDirect
  Holver
  MSIC
  ClineX
  Fin-stal
  OCHI Inženýring
  RAMA Moravia
  Betochem
  GP Servis
  Volejte, pište
  603 818 636